Odpowiadam na najczęśćiej zadawane pytania

FAQ

O co pytać fotografa ślubnego?

Umowa/zdjęcia/czas realizacji

Jest ogrom wiedzy, którą bardzo chciałbym przekazać każdej osobie, z jaką będę miał przyjemność pracować. Jednak pisanie tego w formie maila jest dosyć przytłaczające. Przy pierwszym kontakcie pytań pojawia się więcej niż odpowiedzi. Dlatego postanowiłem zebrać całość najczęściej zadawanych pytań (FAQ) i przedstawić je tutaj, jeszcze zanim będziemy mieć okazję poznać się na sesji.

Do której godziny pracujesz?

Podczas reportażu ślubnego pracuję około 12 godzin, do końca oczepin (około godziny 00:30).

 

Ile zdjęć oddajesz?

Oddaję Wam do 400 zdjęć! Są to perełki, najlepsze z najlepszych kadrów, jakie powstaną podczas Waszego ślubu.

Ślub w pałacu Goetz, panna młoda, sesja ślubna w pałacu Goetz, sesja ślubną glamour

Jak edytujesz zdjęcia?

Pracuję na programach Adobre Lightroom oraz Photoshop. Zapewnia mi to większą kontrolę nad efektem ostatecznym. Fotoreportaż w dniu ślubu to tylko 1/5 całej pracy, jaką poświęcam na proces tworzenia zdjęć.

 

Który moment ślubu jest najważniejszy?

Fotografowanie w kościele traktuje jak opowieść. Skupiam się na uczuciach Pary Młodej i śledzę ich przemianę od ludzi pełnych stresu do małżonków pełnych szczęścia. Moment Ceremonii jest według mnie najciekawszy.

Ślub w pałacu Goetz, panna młoda, ślub w kaplicy, para stoi przed ołtarzem, pan i pani młoda w kaplicy

Czy zrobisz nam sesję w dniu ślubu?

Sesja w dniu ślubu jest dla mnie bardzo ważną częścią zlecenia. Wybiorę najlepsze miejsce do jej zrobienia i powiem Wam jak pozostać sobą podczas zdjęć. Wiem, że oczekujecie wyjątkowych zdjęć i właśnie po to zatrudniacie profesjonalistę.

 

Czy możemy prosić o album ze zdjęciami?

Fotoalbum. Jest to opcja dodatkowa, ale jakże warta zainwestowania. Fotoalbum to pamiątka ślubu, którą można pochwalić się przed rodziną i do której wraca się co rok, w dzień rocznicy. Koszt fotoalbumu to 350 pln za rozmiar 28x28cm albo 42x28cm, albo 28x19cm (oprawa: drewniana, skóra, naturalne płótno, z watowaniem, na matowym papierze na kartach o gramaturze 500g) – 26 stron.

Sesja narzeczeńska, sesja narzeczonych, sesja w plenerze, sesja w parku, Sesja zdjęciowa w Park w Świerklańcu, para narzeczonych w ogrodzie, narzeczeni w plenerze

Fotografowanie w domu rodzinnym.

Temat rzeka. Zorganizowanie wesela może być trudnym zadaniem, przypomina to prowadzenie małej firmy i wiem, że może być to przytłaczające. Byłem już na wielu weselach i znalazłem schematy, o których nie mówi się powszechnie, a które mają duży wpływ na efekt końcowy. Jedną z rzeczy, na które nie zwraca się uwagi, jest ogarnięcie domu. Wszystko, co w nim jest, będzie na Waszych zajęciach z przygotowań i błogosławieństwa.
Polecam mój krótki tekst o tym, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy mieć piękne zdjęcia z domu i z wesela – Co ustalić przed ślubem?

 

Kiedy rezerwować datę?

Zarezerwowanie daty jest zupełnie darmowe i możecie go u mnie dokonać na okres 7 dni (w tym czasie podejmiecie decyzje, czy spotkamy się na Waszym weselu). A kiedy tego dokonać? Będę z Wami zupełnie szczery — jak najszybciej. Nie ma na co zwlekać, szczególnie jeżeli chcecie zorganizować ślub w okresie letnim. Wiem, że letnia pogoda bardzo zachęca do realizacji ślubu w tym czasie, ale ludzi myślących podobnie do Was jest dużo więcej, a wszystkich nie da się upchać w jeden termin. Napisz do mnie i zarezerwuj datę.

Ślub w pałacu Goetz, panna młoda, sesja ślubna w pałacu Goetz, sesja ślubną glamour

Po jakim czasie dostaniemy zdjęcia?

Zdjęcia oddaję Parze Młodej do 45 dni roboczych.

 

Jaki masz styl?

Dobra fotografia to nie tylko udane kadry, ale również color grading. Na swoich fotografiach staram się nie przekłamywać kolorów, aby jak najwierniej oddać mood czasu i miejsca. Uwielbiam fotografię w stylu glamour/w stylu magazynowym i właśnie takie zdjęcia staram się robić. Pamiętaj, aby zapoznać się z moim portfolio.

 

Ślub w pałacu Goetz, panna młoda, sesja ślubna w pałacu Goetz, sesja ślubną glamour

Jak jest koszt dojazdu?

Dojazd do 50 km od Katowic jest w cenie. Powyżej 50 km liczę 1 zł za każdy przejechany kilometr w obie strony.

 

Czy możemy liczyć na pomoc przy zdjęciach pozowanych?

Zdjęcia grupowe Pary Młodej z gośćmi traktuje jak pocztówkę. Wykorzystuje doświadczenie z pracy w studio i staram się pomagać, aby każdy wyglądał jak najlepiej podczas pozowania.

Para młoda na sesji w plenerze, Pani Młoda i Pan Młody sesja w naturze. Sesja w dniu ślubu. Sesja zdjęciowa w Park w Świerklańcu

Ogarniesz pamiątkę dla rodziców?

Waszym rodzicom mogę zaproponować prezent post factum, czyli pamiątkową fotoksiążkę w rozmiarze A4 poziomo lub kwadrat 20x20cm. Fotoksiążka mieści do 90 wybranych przez Was zdjęć. Cena jednej fotoksiążki to 90 pln, a dwóch 150 pln.

 

Jak oddajesz zdjęcia?

Gotowe fotografie zamieszczam w galerii, która jest dostępna online. Wasi goście nie będą musieli się martwić o zdjęcia, bo każdy, kto będzie posiadał hasło, pobierze sobie wszystkie lub wybrane fotografie na swój komputer.

Sesja narzeczeńska, sesja narzeczonych, sesja w plenerze, sesja w parku, Sesja zdjęciowa w Park w Świerklańcu, para narzeczonych w ogrodzie, narzeczeni w plenerze